Ön jelenleg a Városlakóknak / Sport / Lábatlani Sirályok / Hírek / Kajak-kenu Diákolimpia- Szolnok oldalon áll
vissza
október 2021
előre
Kajak-kenu Diákolimpia- Szolnok
Az idei versenyszezon első vízi erőpróbája a Szolnokon megrendezett Országos Diákolimpia volt. Június 5-én 70 szabadidős futamot rendeztek a Holt-Tiszán

A Lábatlani Sirályok ifjú versenyzői már nagyon várták, hogy végre ne csak a szárazföldön, hanem a vízen is megmutathassák, hogy a sok edzés, a kitartó munka nem volt hiábavaló. Az idei versenyszezon első vízi erőpróbája a Szolnokon megrendezett Országos Diákolimpia volt.
     2011. június 5-én 70 szabadidős futamot rendeztek a Holt-Tiszán kialakított 500m-es, 10 sávos versenypályán. Ezek közül a mi 13 versenyzőnk 15 futamban állt rajthoz. Sirályaink olyan szorgalmasan lapátoltak, hogy a különleges kenu-tollat formázó éremből nyolcat sikerült begyűjteniük. A legbüszkébbek Várvölgyi Patríciára lehettünk, aki kétszer állhatott a dobogó második fokára. Egyesben, és Karamán Laurával páros hajóban is másodikként eveztek át a célvonalon. Király Patriknak is két érem került a nyakába, MK 1-ben és Schrenk Mátéval MK 2-ben egyaránt bronzot nyert. Harmadikként ért célba saját futamában Balázs Dávid és Schrenk Ádám, így ők is egy-egy bronzéremmel járultak hozzá a csapat sikeres szerepléséhez.
     Dicséret illeti még Ambrus Juditot, Bugány Márkot, Hacsa Adriennt, Karamán Bettinát, Molnár Viktóriát, Styecz Barnát és Vámos Annát is, hiszen ők is derekasan helyt álltak, és néhányukat csak centiméterek választották el a dobogótól.
Ez a remek teljesítmény, melyet kajakosaink a Diákolimpián nyújtottak, az idei év minden előttünk álló versenyéhez példát és erőt adhat.